Охрид | | Trendseteri
Menu

Tag: Охрид

Кралот на брзата храна

2357
Кралот на плескавиците со ресторан во Македонскиот Бисер   Имено, Горан Драгошановиќ, попознат како „Вили“ Крал на плескавиците отвара…

Љупка ја отвори сезоната…

2043
Љупка Митрова ја отвори сезоната во Охрид   Згодната Струмичанка Љупка Митрова заедно со нејзиниот дечко Спејко ја отворија…

10 години – Love…

20687
Плажа ГРАДИШТЕ со јубилејно 10то издание на  – Love and Happiness Во пресрет на јубилејното 10. по ред издание…

17 години Cuba Libre

2132
Роденденска забава на Cuba Libre – Охрид   17 години успешна приказна. 17 години најпријатното место на охридското крајбрежје.…

Cuba Libre – Ohrid

1714
Cuba Libre не е само коктел, туку најубавата понуда на охридското крајбежие   Cuba Libre е веќе 16 години…