мода | | Trendseteri
Menu

Tag: мода

Mодни комбинации за денска…

923
Дневното излегување во град со стил Пролетта започна и температурите се качуваат. Најдобриот начин да ги уживате првите топли…

Армани го најавува новиот…

2505
Црвената боја ќе ја обележи 2019 година   Модниот креатор „Giorgio Armani“ ја обележи бојата за 2019 година  …

Новите шик Лобутинки

4794
Ќе се заљубите во овие луксузни чевли Фановите на „Christian Louboutin“ ќе ја препознаат оваа „trash“ техника со која…

Ирис Апфел станува модел…

2837
Икона со стил, никогаш не е доцна да станете лице од насловните страници Ирис Апфел, Американска дизајнерка за ентериер…

Versace за пролет/лето 2019

1703
Versace продолжува да ги слави 90тите години во голем стил Новата кампања за пролет 2019 година, која ја фотографираше…

Ова мора да го…

1561
Фустани за сечие расположение и секоја ситуација Интернетот е сам по себе неуреден и урнебесен, а понекогаш и ужасен,…

Моден императив за дочек…

3264
Заблескајте како холивудските ѕвезди Баш како што се цветните фустани идеални за пролет, така овие со шљокици се резервирани…

„Vogue“ ги избра најдобро…

1236
„Vogue“ направи своја листа на 10 најдобро облечени жени оваа година   Секоја од дамите што се најде на…

Баш сега е време…

3287
Трендсетерките веќе ги носат, инспирирајте се од нивниот стил   Нема да погрешите ако оваа огнена боја ја носите…

Како да го носите…

2908
Ако сакате оваа зима навистина добар аутфит, ви треба моден додаток кој е посебен, единствен и остава впечаток, марама!…