SPICE GIRLS - Конечно повторно реобединување | Trendseteri
Menu

SPICE GIRLS – Конечно повторно реобединување

Повторно се обединува најпопуларната женска група на светот

 

Иако ова е нешто за што се зборуваше од почетокот на годината, вчера стигнаа конечните вести.

Најпопуларната женска група на светот, легендарните Spice Girls кои жареа и палеа во 90тите повторно се обединуваат и тргнуваат на турнеа во 2019 година, а картите за концертите ќе се пуштат во продажба од следниот викенд.

Се очекува огромна посетеност и распродажба на картите со оглед на тоа што веќе месеци фановите чекаат за известување, уште откако Victoria Beckham објави на својот инстаграм профил дека е возбудена за состанокот кој следи.

Меѓутоа Posh Spice односно Victoria, нема активно да учестува во повратничките турнеи со Geri, Mel B, Emma и Mel C.

Но тоа не значи дека и понатаму нема да заработува милиони од проектот, а една од причините е тоа што напишала и неколку песни за големиот comeback.

Колку вистински беа големи како група кажува фактотдека нивниот хит Wannabe беше на прво место во 37 земји во светот и со месеци никој не можеше да им го земе.

Ние секако повеќе би се радувале оваа прекрасна песна да ја слушнеме во живо.

Традиционална српска кујна за вистинските гурмани

Mесец на скорпиите

Месец на скорпиите