Хороскоп за Април 2018 | Trendseteri
Menu

Хороскоп за Април 2018

Бизнис хороскоп за месец април со Тамара Грујовиќ

 

Пролетната енергија во Април ни носи разноликост во астролошките аспекти. Првата половина од месецот е сè уште во знакот на ретроградниот Меркур.

На 16ти имаме млада Месечина во знакот на Овен.

На 18ти Април Сатурн го менува правецот на движење од директен во ретрограден.

На 21ти Сонцето преоѓа во знакот на Бик.

Сепак последните денови од Април ќе бидат одбележани со најтешките аспекти за овој месец, што на многумина ќе им ги успори професионалните планови.

Погледни што ќе ти донесе твојот зодијак

Овен   Бик   Близнаци   Рак

 

Лав   Девица Вага  Скорпија

 

Стрелец  Јарец  Водолија  Риби

 

Park Hotel & Spa

Хороскоп за месец на Близнаците со Тамара

Месец на Близнаци
DejaVu Capitol Mall