7 модни додатоци на кои ќе кажеме "ДА" оваа сезона | Trendseteri
Menu

7 модни додатоци на кои ќе кажеме „ДА“ оваа сезона

 

Од торбички до украсни детали за коса – 7 модни додатоци на кои ќе кажеме „ДА“ оваа сезона

 

Со овие детали комплетирањето на вашиот аутфит ќе биде вистинска игра! Кој вели дека есента мора да биде тмурна, еднолична и досадна?
Кога не знаете што да облечете, свртете се кон класичните парчиња во невпечатливи бои, а потоа потполнете ја комбинацијата со модни додатоци кои ќе ве трансформираат во стилска кралица.
Капите и шеширите се повторно во мода, можете да одберете и помеѓу беретка или капа со морнарски крој, а кој и модел да го одберете ви гарантираме добра забава и тренди изглед.

Се врати и бижутеријата на сцена, конкретно гломазните и пластични детали кои ќе го потполнат совршено вашиот изглед во комбинација со женствени блузи и гломазни џемпери, а кога се во прашање чантите и торбичките, не е битно во која боја се, одберете модел со интересен облик, по можност геометриски или вреќасти.

Глумицата Poppy Delevingne неодамна не воодушеви со фризура со панделки на доделувањето на Emmy наградите, а слично и самите можете да го направите со големите црни панделки кој ќе ги најдете низ нашите продавници.

 

Кои хит модни додатоци ги одбравме за вас, погледнете во продолжение и инспирирајте се!

 

Морнарска капа

 

Очила за сонце

 

Дамски ракавици со панделки

 

Пластични обетки

 

Геометриска мини чанта

 

Панделка за коса

 

Тенко синџирче со розев камен

Традиционална српска кујна за вистинските гурмани

Mесец на скорпиите

Месец на скорпиите